Адвокати екс-президента Віктора Януковича у справі про державну зраду не з'являться на засідання 3 травня у Оболонський районний суд.

Адвокати екс-президента Віктора Януковича у справі про державну зраду не з'являться на засідання 3 травня у Оболонський районний суд.

Про це заявив адвокат екс-президента Віталій Сердюк, передає «112-Україна». 

«Нами подавалася заява про поважність причин неявки, суд інформувався про це за два тижні до минулого судового засідання, тому у суду відсутні будь-які підстави намагатися нас змінити на державного захисника», — сказав Сердюк.

Нагадаємо, суд у справі про держзраду Януковича 19 квітня оголосив про завершення стадії судового слідства та перехід до стадії судових дебатів. Адвокати Януковича звернулися до поліції після призначення судом дебатів. 

Адвокати екс-президента Януковича у залі суду висловили протест і покинули засідання. «Це рішення незаконне, що не допитані всі свідки. Це рішення прийнято під політичним тиском. У нас не допитані більше 10 свідків захисту», — заявив Сердюк.

Суддя Владислав Дев'ятко тоді перервав виступ прокурора і оголосив перерву до 3 травня. Згодом Оболонський районний суд Києва запропонував екс-президенту Віктору Януковичу замінити адвокатів у справі щодо державної зради.

У зв'язку із рішенням суду щодо переходу до дебатів, соратники Януковича вирішили дати прес-конференцію у Москві. У заході візьмуть участь колишній прем’єр-міністр Микола Азаров, глава Адміністрації президента часів Януковича Андрій Клюєв, екс-міністр внутрішніх справ Олександр Захарченко, колишній глава Служби безпеки України Олександр Якименко, колишній міністр оборони Павло Лебедєв та екс-командувач внутрішніми військами Станіслав Шуляк.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Поділитись: