УКРАЇНА

Адвокати Юрія Крисіна не з'явились до суду, засідання перенесли

4 квітня, 2018 17:25
УКРАЇНА/Адвокати Юрія Крисіна не з'явились до суду, засідання перенесли
Зберегти
Вигляд
Судове засідання у справі про вбивство та катування майданівців січня-лютого 2014 перенесли на 15 травня через неявку адвокатів одного з обвинувачених Юрія Крисіна.

Судове засідання у справі про вбивство та катування майданівців січня-лютого 2014 перенесли на 15 травня через неявку адвокатів одного з обвинувачених Юрія Крисіна.

Про це повідомлє кореспондентка Громадського. 

Захисники Євген Солодко та Тетяна Гнатюк повідомили суд, що перебувають на інших судових засіданнях, захисник Ігор Василенко — про те, що захворів. Через це суд направив заяву до ради адвокатів щодо неналежного захисту.

Також суд задовольнив клопотання прокуратури продовжити термін тримання під вартою Сергія Чемеса на два місяці у зв'язку з тим, що з 05.04 по 15.05 суд перебуватиме у відпустці.

29 березня Дарницький райсуд Києва заарештував Юрія Крисіна на 2 місяці.

Обвинувачуваними у даній справі проходять двоє осіб — Юрій Крисін та Сергій Чемес. Юрію Крисіну інкримінують 4 злочини передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою
змовою групою осіб, або способом небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою
групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

Загалом Крисіну загрожує до 8 років позбавлення волі. Сергію Чемесу інкримінують ті ж статті та ще 2ч. 296. Чемесу загрожує до 10 років позбавлення волі. 

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

15 березня Крисін не з'явився на суд через «можливу загрозу своєму життю». Суд задовольнив клопотання адвокатів щодо взяття Крисіна під охорону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Прокурор заявив, що у Крисіна є правоохоронці - «покровителі».

Пов`язані новини