Агентство Fitch погіршило прогноз щодо довгострокового рейтингу України. Що це означає?

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, яке базується в Лондоні, знизило 22 липня довгостроковий рейтинг дефолту емітента для України із «CCC» до «C». Новий показник означає «високий ризик дефолту».

Про це йдеться на сайті агентства.

В агентстві пояснили, що український уряд офіційно прохав у країн-кредиторів дворічну відстрочку на виплату зовнішніх боргів. Тож Fitch розглядає це становище таким, що відповідає рейтингу «С».

Зазначимо, що «рейтинг дефолту емітента» відображає здатність країни (чи організації) повернути взяті кредити

Також Fitch прогнозує скорочення української економіки на 33% у 2022 році з незначним відновленням на 4% у 2023 році через війну, що триває. Крім того, повномасштабна збройна агресія росії проти України «обмежує доступ до морських портів і перешкоджає початку будь-якого масштабного відновлення».

Нагадаємо, що 20 липня західні країни-кредитори погодилися більш ніж на рік відтермінувати для України виплати за її боргом. І цей термін можуть іще продовжити.

Збитки від війни

В Україні через повномасштабне вторгнення росії перестало працювати 35% економіки, а 17% бізнесів були змушені припинити існування. В уряді зазначали, що втрачені понад 200 заводів, а 60% підприємств працюють на рівні, нижчому за довоєнний.

Станом на кінець травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження і руйнування будівель та інфраструктури вже перевищувала 105,5 мільярда доларів. Загальні втрати економіки становили 564-600 мільярдів доларів.