Міжнародне рейтингове агентство Fitch оцінило довгостроковий кредитний рейтинг України на рівні «B-». Такий рейтинг властивий для спекулятивних активів.

У агентстві негативно оцінили здатність України вчасно погасити зовнішню заборгованість через високу потребу у залученні зовнішнього фінансування. Крім цього, там визнали, що банківський сектор України є достатньо слабким, а в країні присутній високий політичний та геополітичний ризик.

Водночас, Fitch повідомляють про незначне покращення макроекономічної стабільності та незначне скорочення державного боргу.

Зазначимо, що кредитний рейтинг — це ключовий показник, від якого залежить привабливість активів, зокрема державних боргових цінних паперів. Чим вищим є такий рейтинг, тим надійнішим є позичальник та, відповідно, менші відсоткові ставки за боргом.

Спекулятивний рейтинг боргів України означає, що інвестори інвестуватимуть у державний борг передусім з метою отримати спекулятивний прибуток. Тому вони не зацікавлені у довгостроковій стабільності України.

Нагадаємо, 26 жовтня український уряд розмістив довгострокові облігації на 2 мільярди доларів. Відсоткові ставки за ними склали 9% та 9,75%.

Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.

Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.

Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.

Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: