Акції компанії Tesla впали на 20,6% за підсумками торгів 5 лютого. Падіння викликало побоювання інвесторів щодо роботи нового китайського заводу компанії через спалах коронавірусу у країні.

Про це повідомляє CNN.

До цього Tesla була однією з небагатьох компаній, які зростали на тлі загального падіння вартості акцій через коронавірус у Китаї. Так, напередодні акції Tesla зросли до 968 доларів — свого історичного рекорду.

На кінець 5 лютого акції Tesla впали до 734,7 долара через побоювання інвесторів у тому, що новий завод компанії біля Шанхая зможе відновити нормальну роботу після Китайського нового року у зв'язку зі спалахом коронавірусу.

Так, стало відомо, що канікули на заводі продовжили до 9 лютого через рішення міської ради Шанхая.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, він коронавірусу померли 565 людини, кількість хворих 28 тисяч. Також 1198 людей видужали.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: