ENRU

Ахметов та Фірташ в суді вирішуватимуть, хто з них поверне «Укртелеком» державі — Deutsche Welle

C74e7b67c0b2a0913
Дмитро Фірташ (праворуч) та Рінат Ахметов під час українсько-російського економічного форуму у Києві, 18 травня 2010 року Фото Івана Фролова/УНІАН

30 березня суд на Кіпрі розгляне апеляцію холдингу СКМ, що належить Рінату Ахметову, на рішення про замороження активів, на якому адвокати олігарха намагатимуться довести, що справжнім покупцем «Укртелеком» була фірма Дмитра Фірташа.

Про це йдеться в розслідуванні Deutsche Welle.

Компанія Ахметова подала в кіпрський суд апеляцію на рішення про всесвітнє замороження активів олігарха, пов’язане з неповною оплатою купівлі компанії «Укртелеком».

За інформацією видання, адвокати Ахметова спробують переконати суд у тому, що насправді за приватизацією «Укртелекому» стояв саме Фірташ.

«Якщо адвокатам Ахметова вдасться довести, що під час перепродажу «Укртелекому» за підставними особами і фірмами був саме Фірташ, то суд може визнати продаж 2013 року недійсним і власником «Укртелеком» раптом стане газовий олігарх або його партнери», — йдеться у розслідуванні.

За інформацією видання, адвокати СКМ намагаються довести, що при перепродажі «Укртелекому» олігарха обдурили, приховавши справжніх вигодонабувачів угоди. Більше того, СКМ намагається повернути «Укртелеком» екс-керівнику «Родовід-Банку» Денису Горбуненку, який став номінальним власником компанії за лічені тижні до її продажу.

Головним аргументом стане те, що Горбуненко порушив зобов’язання перед державою інвестувати в компанію 450 мільйонів доларів протягом 5 років.

«Цікаво, що у суді першої інстанції ці аргументи не мали успіху: адвокатам Горбуненка вдалося переконати суддів у Лондоні в тому, що інвестиційні зобов'язання перед державою були декларативними заявами про наміри і не мали юридичної сили», — зазначає видання.

Складності справі додає те, що угоди про приватизацію та подальший перепродаж «Укртелекому» відбувались за посередництва численних офшорних компаній, які неодноразово самі змінювали своїх власників та назви.

Нагадаємо, кіпрський суд постановив заморозити активи українського олігарха Ріната Ахметова на 820,5 мільйонів доларів у справі «Укртелекому».

У компанії СКМ олігарха Ріната Ахметова заявляють, що кінцевим бенефіціаром компанії ЕСУ, яка приватизувала «Укртелеком» в 2011-му був екс-глава Служби безпеки України часів Януковича, бізнесмен Валерій Хорошковський, який діяв в інтересах Дмитра Фірташа.

Водночас, у Кабміні вже готуються повернути «Укртелеком» у державну власність.

Раніше Верховний суд задовольнив вимоги Ощадбанку до «Укртелекому» на суму 850 млн грн.