Біля парку Протасів Яр у Солом'янському районі Києва активісти знесли паркан, який попередньо встановив забудовник «Дайтона Груп», перекрили дорогу, як знак протесту проти незаконної забудови зеленої зони.

Про це передає кореспондентка Громадського із місця події.

Також активісти, серед яких місцеві жителі прибрали раніше вирубані забудовником дерева. За словам активістів акція є безстроковою. 

Активісти розповідають, що днями тут чергують тітушки, які охороняють вирубку, ображають їх та перешкоджають відеофіксації. За словами місцевих жителів ці тітушки працюють на представника «Національного корпусу» та ексазовця Сергія Коротких на позивний «Боцман». Його тут бачили поряд з «тітушкам» і запевняють, що люди його.

Самого забудовника пов'язують із Геннадієм Корбаном. 

«Дайтона груп» планує збудувати на території зеленої зони три 40-поверхівки — ЖК «Tourbillon».

Раніше ДАБІ надало припис на будівництво та вирубку лісу, наголосивши на тому, що висота будинків занадто велика. Забудовник даний припис скасував через Окружний адміністративний суд. Наразі дану ухвалу розглядають в апеляційному суді.

Заступник начальника районного відділу поліції Олександр Соловей зазначив, що до ранку тут чергуватиме наряд поліції, також буде завтра впродовж дня. Активісти вимагають цілодобової охорони.

19 червня на місці забудови у Протасовому Яру в Києві місцеві жителі та активісти особистими авто перекрили доступ техніці забудовника.

18 червня на місці скандальної забудови охоронці перекрилиактивістам доступ до техніки, яка готує місце для встановлення будівельного паркану, будівельники продовжували пиляти зрізані раніше дерева.

Нагадаємо:

  • 9 травня у Києві протестувальники проти забудови Протасового Яру частково перекривали однойменну вулицю
  • 4 травня протестувальники проти забудови Протасового Яру частково перекривали однойменну вулицю. Вони ходили переходом, скандуючи «Ні забудові Протасового Яру!» Перед частковим перекриттям вулиці Протасів Яр між протестувальниками та чоловіками, які охороняли забудову, сталися сутички. Сторони кидалися одне на одного впродовж 5 хвилин, до бійки не дійшло.
  • 2 травня на вулиці Протасів Яр у Києві відбувся стихійний мітинг проти забудови Протасового Яру. В акції взяли участь до 100 людей.
Поділитись: