Поїздки депутата Верховної Ради від фракції «Опозиційна платформа — за життя» Віктора Медведчука до Москви могли нашкодити процесу перемовин щодо звільнення українських політв’язнів.

Про це в інтерв’ю hromadske сказав координатор групи адвокатів українських моряків Микола Полозов.

«Я точно знаю, що Медведчук не входив у число перемовників, а його активність, на мій погляд, могла нашкодити тим процесам, які відбувалися», — зазначив Полозов.

За словами адвоката, перемовини декілька разів зривалися, але він не знає, чи є в цьому «заслуга» Медведчука.

Полозов вважає, що така активність пов’язана з «певною апаратною боротьбою» між Віктором Медведчуком та Владиславом Сурковим — помічником президент Росії.

«Це стосується і питань Донбасу, і Нормандського формату. Тому ці політичні діячі так чи інакше намагалися брати участь у долі військовополонених і політв’язнів», — сказав адвокат. 

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, на який чекали вже кілька тижнів. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак у Росії та анексованому Криму залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

На непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: