Ikaria wariootia, найстаріша з відомих на сьогодні тварина з двобічною симетрією і предок багатьох ссавців, зокрема й людей
Фото:

University of California, Riverdale

Учені Університету Каліфорнії у Ріверсайді знайшли найстарішу на сьогодні тварину з двобічною симетрією — тобто ліва сторона тіла дзеркально відповідає правій. Таким чином, вона є предком і сучасних людей.

Про свою знахідку вчені розповіли на офіційному вебсайті університету.

Знайти істоту вдалося, проаналізувавши канавки у викопних рештках, знайдених у Латинській Америці. Їхній вік складає 555 мільйонів років.

За допомогою тривимірного сканування американським ученим вдалося встановити форму істоти, яка зробила ці канавки. Довжина її сягала 2-7 міліметрів, а ширина — 1-2,5 міліметри — іншими словами, не більше гранули рису.

Схожою тварина — яку назвали «Ikaria wariootia» — була на черв’яка. Але для свого часу вона була досить розвиненою: за словами науковців, жила в тонких шарах піску на дні океанів, де містилося багато кисню, і рухалася в пошуках органічних речовин — тобто виявляла первинні сенсорні ознаки.

Рухалася Ikaria wariootia шляхом скорочення м’язів подібно до черва. Найімовірніше, у тварини також був рот, кишківник і клоака.

Зазначимо, що двобічна симетрія стала важливою віхою еволюції тварин: так вони виробили здатність до спрямованого руху й кращу будову тіл. Такий тип симетрії спостерігається в більшості тварин сучасності й давнини — від динозаврів до червів.

Поділитись: