Четверо учнів Glenelg High School у Меріленді в останній день навчання розмалювали шкільне подвір'я та будівлю свастиками, членами, расистськими і гомофобними гаслами та образами на адресу темношкірого директора.

Але незважаючи на те, що хлопці були в масках, їх вирахували на наступний же день, пише The Washington Post.

Встановити причетність випускників до вандалізму вдалося завдяки тому, що всі четверо хлопців були зареєстровані в шкільній мережі Wi-Fi під справжніми іменами, а при наближенні до школи їх смартфони автоматично підключилися до мережі.

Всього за ніч учні встигли нанести більше сотні написів. Поліція допитала їх під час випускної церемонії.

Вину визнав лише один хлопець.

Учнів звинуватили не тільки у вандалізмі і псування майна, а й у злочині на ґрунті ненависті. На суді вони стверджували, що не є расистами, а свастики малювали по дурості. Усіх чотирьох засудили до кількох тижнів в'язниці, громадських робіт і випробувального терміну.

Минулого року в Україні було зафіксовано більше 300 правопорушень на ґрунті ненависті, при цьому за останній рік правоохоронці зареєстрували не більше 5 проваджень з такою кваліфікацією. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила членкиня громадської організації «КиївПрайд» Анна Шаригіна посилаючись на статистику ГО «Наш світ».

Поділитись: