Американський фінансист та мільярдер Джеффрі Епштейн, якого звинувачують у торгівлі людьми, написав заповіт за два дні до самогубства.

Про це повідомляє The New York Post.

Всі активи Епштейн вклав до трастового фонду The 1953 Trust. Його статки оцінюються в 577,67 млн доларів: це активи Епштейна в хедж-фондах та інші інвестиції (194,9 млн доларів), особняк у Нью-Йорку (55,9 млн доларів), транспортні засоби, нерухомість в Парижі та два острови, вартістю в 63,8 млн доларів і 22,4 млн доларів.

Нагадаємо, Джеффрі Епштейна, який перебував в одиночній камері в нью-йоркській в'язниці в очікуванні суду за звинуваченням в секс-торгівлі, жертвами якої стали десятки неповнолітніх дівчат, знайшли мертвим у його камері зранку 10 серпня. За кілька днів по тому судмедексперти встановили, що причиною смерті стало самогубство.

В кінці липня Епштейна знайшли на підлозі тюремної камери в несвідомому стані зі слідами травм на тілі. Після цього за ним, як за людиною, схильною до самогубства, встановили посилений нагляд.

Однак у ніч смерті Епштейна в його камері не проводили регулярних моніторингів, які передбачені протоколом в’язниці, повідомили джерела СNN.

У 2007 році мільярдера Джеффрі Епштейна звинувачували у сутенерстві та схилянні декількох десятків неповнолітніх до проституції. Розслідування велося у 2002-2005 роках у Нью-Йорку та Флориді. Тоді Епштейн пішов на угоду зі слідством — його справою займався Алекс Акоста, який тоді був прокурором Південної Флориди й погодився на угоду з Епштейном. У результаті той просидів у в'язниці лише 13 місяців замість багаторічного, а можливо, і довічного терміну, який міг призначити йому суд. Крім того, Акоста погодився приховати факт угоди зі слідством від жертв у цій справі.

Проте в листопаді 2018 року газета The Miami Herald опублікувала власне розслідування, присвячене справі Джеффрі Епштейна і ролі Алекса Акости у ній. За старою справою журналістам вдалося знайти близько 60 жертв насильства з боку Епштейна.

У лютому нинішнього року суддя окружного суду по Південній Флориді Кеннет Марра ухвалив, що приховування інформації від жертв було незаконним.

7 липня 2019 року влада США затримала Епштейна. За версією слідства, Епштейн отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і «позичав» їх впливовим людям. Мільярдер не визнав провину, а занадто м'яка угода з Епштейном викликала публічну критику на адресу Акости. Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер і спікер Палати представників Конгресу США демократ Ненсі Пелосі зажадали від нього піти у відставку, а в Twitter поширилася кампанія #AcostaResign.

12 липня міністр праці Сполучених Штатів Алекс Акоста оголосив про відставку через скандал навколо Епштейна.

Поділитись: