УКРАЇНА

«Американська Мережа друзів України» рекомендувала державі 5 реформ

8 березня, 2018 19:23
УКРАЇНА/«Американська Мережа друзів України» рекомендувала державі 5 реформ
Зберегти
Вигляд
Американська Мережа друзів України, до якої входять колишні посли США в Україні, екс-конгресмени, дипломати та політичні експерти, назвала необхідні для України реформи.

«Американська Мережа друзів України», до якої входять колишні посли США в Україні, екс-конгресмени, дипломати й політичні експерти, назвала необхідні для України реформи.

Про це йдеться в заяві на сайті фундації «Україна-США».

«Ми аплодуємо Україні за те, що вона здійснила більше реформ у багатьох галузях за останні чотири роки, ніж за попередні два десятиліття, але їй потрібно проявити міцніше лідерство в боротьбі з давно існуючою корупцією», — заявили у Мережі друзів України.

У зверненні щодо України експерти закликали Раду та український уряд ужити негайні заходи щодо таких пріоритетів:

  1. Створити незалежний Спеціалізований антикорупційний суд у повній відповідності до рекомендацій Венеційської Комісії та умов програми МВФ.
  2. Українська влада й державні органи мусять підтримувати, а не підривати роботу Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. «А також припинити політично вмотивовані напади на них».
  3. Також необхідно реформувати Національне агентство з питань запобігання корупції та оновити його керівництво, «щоб забезпечити повний та ефективний контроль за перевіркою статків українських посадовців».
  4. Необхідно скасувати положення антикорупційного закону, що вимагає від фізичних осіб та організацій, які займаються антикорупційною діяльністю, подавати щорічні декларації про майно.
  5. «Деякі високопосадовці та депутати Верховної Ради зловживають чинними положеннями закону про недоторканість», — ідеться в рекомендаціях до української влади. Пропонується або скасувати недоторканість депутатів, або ж обмежити її таким чином, щоб уможливити законне кримінальне переслідування злочинів.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що міжнародні донори не можуть диктувати закони для України.

28 лютого, відповідаючи на запитання Громадського, Порошенко заявив, що зі свого боку виконав усі  зобов'язання у формуванні законопроекту щодо Антикорупційного суду

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Порошенко заявив, що закон про Антикорупційний суд мають остаточно ухвалити навесні поточного року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Порошенко і журналісти – 4. Hromadske.doc

 

Пов`язані новини