УКРАЇНА

Президент про закон щодо Антикорупційного суду: Я свою справу зробив

1 березня, 2018 15:20
УКРАЇНА/Президент про закон щодо Антикорупційного суду: Я свою справу зробив
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко заявив, що виконав усі свої зобов'язання у формуванні законопроекту щодо Антикорупційного суду, наступний крок має здійснити Верховна Рада.

Президент Петро Порошенко заявив, що виконав усі свої зобов'язання у формуванні законопроекту щодо Антикорупційного суду, наступний крок має здійснити Верховна Рада.

Про це президент Порошенко заявив на своїй прес-конференції у відповідь на питання журналістки Громадського Насті Станко: На початку вашої каденції ви і ваша команда фактично беззастережно виконували ключові рекомендації МВФ. Останнім часом у стосунках з МВФ та міжнародними партнерами є непорозуміння. Так, наприклад, за закон про Антикорупційний суд розгорнулась справжня війна у переписці між владною командою, МВФ та Світовим банком. Від ваших прибічників у владі ми часто чуємо думки, що заходу не варто вказувати як нам проводити реформи. Як так сталось, що ви із західника перетворились у ґрунтівника?

«Я пишаюсь тим, що я перший президент, за часів якого ми маємо вже п'ятий транш МВФ. До мене цього не було. Транші надходять тоді, коли ми виконуємо Меморандум. У всі часи Меморандуми писались в Україні, але підписує МВФ там немає… Обов’язки президента — коли буде прийняти закон, який виходить за межі досягнутих домовленостей — то він скористається правом вето. І все», — заявив глава держави. 

«Я дійсно не долучений до переговорного процесу з МВФ. Але маю досить регулярні зустрічі з нашими великими друзями – главою МВФ та Світового банку. Як президент, я ніколи не дозволяв і не дозволю зараз, щоби нам хтось щось диктував. Це все є предметом компромісу. Хочу наголосити, що це я звернувся до парламенту, щоб законопроект про Антикорупційний суд був направлений до Венеціанської комісії. У парламенту є можливість прийняти будь-які зміни під час обговорення у другому читанні. Це компетенція парламенту, президент свою справу зробив — врахував рекомендації Венеціанської комісії і відповідність до Конституції», — додав він. 

Порошенко зазначив, що залишається «оптимістом по співпраці з МВФ і наголошував, що закон про Антикорупційний суд має бути прийнятий. Це потрібно не МВФ і не радникам і не для грошей. А потрібно, щоб завершити формування антикорупційної інфраструктури».

«Ні в якому разі я не бачу можливим, щоби хтось, в тому числі з-за меж української держави, писав замість уряду, парламенту або президента будь що. Бо єдиним носієм влади є народ. І ніякі інші антиконституційні процедури є неприйнятні. А по змісту — я впевнений, що ми дуже швидко знайдемо порозуміння», — додав глава держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Раніше Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді підтримати президентський законопроект № 7440  «Про Вищий антикорупційний суд».

Верховна Рада України 26 лютого включила до порядку денногозаконопроект про Антикорупційний суд.

23 грудня Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

Представниця президента у Верховній Раді запевнила, що рекомендації МВФ будуть враховані у законі про Антикорупційний суд.

Пов`язані новини