Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд

Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Депутати взяли за основузаконопроект №7440 про Вищий антикорупційний суд.

За ухвалення рішення проголосували 282 народних депутати.

Раніше на пленарному засіданні у парламенті 1 березня до порядку денного засідання включили п’ять законопроектів про Вищий антикорупційний суд за №№7440, 7440-1, 7440-2, 7440-3, 7440-4.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу

У коментарі Громадському Леонід Ємець з фракції Народний фронт зазначив:

«На доопрацювання закону до другого читання згідно регламенту необхідно два тижні. Цей час має зайняти робота у комітеті, після чого документ може бути винесено на голосування у другому читанні, тож прогнозую, що за місяць він має бути остаточно ухвалений. Що ж до того, коли вищий антикорупційний суд запрацює на практиці, то це може статись за півроку. Адже проведення конкурсного відбору суддів, пошук приміщення та інші технічні речі потребуватимуть часу».

Артур Герасимов, голова фракції БПП розповів Громадському, що не виключає,  що для доопрацювання законопроекту буде створена робоча група, так, як це було, коли працювали над проектом медичної реформи.

«Так само було і коли ми працювали над законопроектом про відновлення суверенітету над окупованими територіями Донбасу», — зазначив Герасимов.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президент про закон щодо Антикорупційного суду: Я свою справу зробив

28 лютого Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради так і не розглянув питання про Антикорупційний суд, оскільки через обговорення щодо аудитора НАБУ у комітеті оголосили перерву.

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді підтримати президентський законопроект № 7440  «Про Вищий антикорупційний суд».

Верховна Рада України 26 лютого включила до порядку денногозаконопроект про Антикорупційний суд.

23 грудня Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

Представниця президента у Верховній Раді запевнила, що рекомендації МВФ будуть враховані у законі про Антикорупційний суд.

18 січня Рада не змогла включити до порядку денного сесії законопроект про антикорупційний суд. У ЄС офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

У МВФ заявили, що очікують зміни законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання, а також зміни і до закону про пенсійну реформу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile