ENRU

Порошенко: МВФ не може диктувати закони для України

Президент Петро Порошенко заявив, що міжнародні донори не можуть диктувати закони для України.

Про це Порошенко сказав в інтерв'ю газеті Financial Times, коментуючи заяву Міжнародного валютного фонду щодо протиріч у законі про Антикорупційний суд.

«Якщо хто-небудь може уявити, що іноземні донори утворюють українські суди, це суперечить конституції», - сказав Порошенко.

За словами президента, бажання «іноземних донорів мати значний вплив на призначення кандидатів у судді в Антикорупційний суд, порушуватиме суверенітет України».

Президент сказав, що готовий підписати зміни до законопроекту про Антикорупційний суд, якщо він відповідатиме конституції України.

«Я терпіти не можу ідеї, що наступного дня будь-хто може піти до Конституційного суду і призупинити або скасувати цей закон. Це була б катастрофа», — заявив Порошенко.

28 лютого, відповідаючи на запитання Громадського, Порошенко заявив, що зі свого боку виконав усі свої зобов'язання у формуванні законопроекту щодо Антикорупційного суду

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Порошенко і журналісти – 4. Hromadske.doc

Раніше Порошенко заявив, що закон про Антикорупційний суд мають остаточно ухвалити навесні поточного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Цей законопроект президент України більше року обіцяв і ще кілька місяців уносив у парламент. Ідеться про Вищий антикорупційний суд, який глава держави взяв зобов’язання створити, прописавши його в законі про судоустрій та статус суддів.

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу