УКРАЇНА

Amnesty International закликає владу притягнути до відповідальності нападників на ромів у Львові

29 червня, 2018 17:22
УКРАЇНА/Amnesty International закликає владу притягнути до відповідальності нападників на ромів у Львові
Зберегти
Вигляд
Правозахисна організація Amnesty International Україна закликає українську владу та правоохоронців покарати відповідальних за напад на ромське поселення у Львові 23 червня.

Правозахисна організація Amnesty International Україна закликає українську владу та правоохоронців покарати відповідальних за напад на ромське поселення у Львові 23 червня.

Про це йдеться у повідомленні Amnesty International.

«Влада має діяти оперативно і рішуче, щоб учасники та організатори фатального ромського погрому, що стався у Львові 23 червня, не лишилися безкарними», — йдеться у повідомленні.

Amnesty International закликає поліцію і прокуратуру Львова провести оперативне розслідування «огидного злочину на ґрунті ненависті і вжити заходи для запобігання таким трагедіям у майбутньому».

Правозахисники наголосили, що у 2017 і 2018 роках відбулося різке зростання рівня насильства та кількості злочинів на ґрунті ненависті в Україні, скоєних членами радикальних угруповань.

«Більшість злочинів, скоєних радикальними угрупованнями, не були належним чином розслідувані правоохоронцями, які не хочуть або не можуть проводити ефективні розслідування, навіть якщо певні  угруповання публічно беруть на себе відповідальність за злочини», — наголосили у AI.

Зазначається, що з цілої низки випадків, за якими стежила AI, тільки справа про напад на «Фестиваль рівності» у Запоріжжі в серпні 2017 року дійшла до суду. « 30 інших нападів не пройшли навіть стадію первинної реєстрації скарги», — додали правозахисники.

У Amnesty International підкреслили, що, згідно із даними поліції, до нападу у Львові, були залучені 14 осіб і шість із них все ще перебувають на волі.

Водночас Amnesty відзначила оперативно здійснений арешт підозрюваних у погромі у Львові «як важливий перший крок».

«Ми закликаємо владу так само ретельно та наполегливо продовжувати розслідування, зробити його максимально прозорим, і звернути особливу увагу на  дискримінаційні мотиви злочинів», — резюмували правозахисники.

Нагадаємо, в ніч на 24 червня група молодиків напала на ромський табір і зарізала людину. Убитий – ромський юнак. Його звали Давид Попп. Поліція вилучила ніж, яким смертельно поранили 23-річного чоловіка, а також затримали усіх нападників

25 червня суд Львівщини взяв під варту двох неповнолітніх нападників на ромів. 26 червня взяли під варту організатора та інших п'ятьох підозрюваних у нападах.

Затримані визнали, що є учасниками незареєстрованого угруповання «Твереза і зла молодь». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Твереза і зла молодь»: що відомо про нападників на ромів у Львові​

Посольство Сполучених Штатів у Києві засудило збройний напад на табір ромів у Львові, під час якого загинув чоловік.

Також Українська греко-католицька церква рішуче засудила напад на ромський табір у Львові. 

Місьголова Львова повідомив, що пораненого хлопчика з матір'ю відпустили з лікарні. На кілька днів також нададуть притулок постраждалим від нападу. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини через напад на ромів у Львові звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та попросила взяти під контроль розслідування цієї справи.

Зазначимо, що це вже не перший напад на ромів в Україні за останні роки, унаслідок якого загинула людина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Злочин без кари: як розслідуються напади на ромські поселення

Пов`язані новини