Турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган заявив, що очікує початку поставок російських зенітних ракетних комплексів С-400 у першій половині липня.

Про це повідомляє NTV. 

«Ми обговорювали питання про С-400 із Росією. Питання із С-400 закрите. Там немає сумнівів. Я думаю, що вони почнуть надходити у першій половині липня. Наші друзі стежать за календарем на цю тему», — сказав президент Туреччини за підсумками саміту Наради зі взаємодії і заходів довіри в Азії, що відбувся 15 червня в Таджикистані.

Раніше стало відомо, що США вимагають від Туреччини, аби та відмовилася від придбання російських зенітно-ракетних комплексів С-400 до 31 липня. У разі невиконання вимоги США обіцяють припинити співпрацю у виробництві винищувачів F-35 та навчанні турецьких пілотів керуванню ними.

Нагадаємо:

  • 7 червня США скоротили підготовку турецьких пілотів F-35 через закупівлю Анкарою С-400 у Росії.
  • Американські чиновники наполягають на скасуванні угоди на С-400 на 2,5 млрд доларів між Росією і Туреччиною, пояснюючи це тим, що винищувачі F-35 можуть стати уразливими для російських систем протиповітряної оборони. Як альтернативу Вашингтон запропонував Анкарі американську систему Patriot, проте влада Туреччини не стала скасовувати домовленостей із Москвою.
  • На початку квітня США припинили поставляти Туреччині деталі для F-35.
  • 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписавтак званий закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA). Серед іншого, він передбачає санкції для партнерів російського «Рособоронекспорту» за суттєві угоди. Так, за цим законом міністерство фінансів США 20 вересня 2018 року ввело санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю та його керівника Лі Шанфу за угоди із Рособоронекспортом. Причиною стала угода про купівлю Китаєм 10 російських винищувачів Су-35 та ракетних систем С-400.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile