Вищий антикорупційний суд заочно арештував голову Вищого господарського суду часів Януковича Віктора Татькова.

Про це повідомляє «Слідство.інфо»

Рішення про запобіжний захід є необхідною умовою для екстрадиції Татькова в Україну.

Слідство підозрює Татькова у пособництві й винесенні неправосудних рішень, майнових і корупційних злочинах, створенні й керівництві злочинною організацією, втручанні в діяльність судових органів й незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду, одержанні хабаря та відмиванні коштів.

За даними правоохоронців, наразі Татьков перебуває в Австрії.

За словами прокурора, українські силовики просили австрійських колег видати Татькова. Підозрюваний відмовився від спрощеної процедури видачі.

Нагадаємо, Татьков виїхав з України до повідомлення про підозру, спочатку він лікувався у Німеччині, пізніше попросив політичного притулку в Австрії.

За клопотанням слідства майно, оформлене на близьких та друзів судді, було заарештоване. У березні 2019 року суд задовольнив клопотання слідчих та передав 143 об’єкти нерухомості оточення Татькова Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

За даними ГПУ, оточення Татькова щомісяця отримувало від здачі зазначеного майна в оренду близько 8 мільйонів гривень. Також родина скандального судді володіє 4 апартаментами та 62 гектарами землі в Іспанії.

30 травня 2019 року Подільський райсуд Києва скасував арешт частини майна: 4 квартир, 3 гаражів та нежитлового приміщення в елітному комплексі «Новопечерські липки». Ця нерухомість була оформлена на батьків оперної співачки Ганни Братусь, яка є подругою родини судді Татькова.

4 червня 2019 року Татьков поновився в статусі судді та повернув собі суддівську недоторканність.

Вища рада правосуддя 3 вересня звільнила Татькова з посади судді Вищого господарського суду України через порушення вимог щодо несумісності.

Поділитись: