Вища рада правосуддя 3 вересня звільнила Віктора Татькова з посади судді Вищого господарського суду України через порушення вимог щодо несумісності.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Татьков був главою Вищого госпсуду України за часів президента-втікача Віктора Януковича.

29 вересня 2016 року Верховна Рада ухвалила постанову, якою звільнила Татькова з посади судді через порушення ним вимог про несумісність, але він оскаржив рішення, аргументувавши це порушенням процедури. Тоді захист судді стверджував, що Татькову несвоєчасно повідомили про розгляд Радою питання про його звільнення і розглядали його без обговорення та його присутності. 

Також захист закидав депутатам «кнопкодавство» при ухваленні постанови про звільнення. З жовтня 2016-го Татькова офіційно підозрюють у втручанні у діяльність судових органів та автоматизованої системи документообігу. На думку ГПУ, Татьков повністю підпорядкував собі систему ухвалення рішень.

Зараз Татьков перебуває за кордоном: він виїхав з України до повідомлення про підозру, спочатку він лікувався у Німеччині, пізніше попросив політичного притулку в Австрії.

За клопотанням слідства майно, оформлене на близьких та друзів судді, було заарештоване. У березні 2019 року суд задовольнив клопотання слідчих та передав 143 об’єкти нерухомості оточення Татькова Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

За даними ГПУ, оточення Татькова щомісяця отримувало від здачі зазначеного майна в оренду близько 8 мільйонів гривень. Також родина скандального судді володіє 4 апартаментами та 62 гектарами землі в Іспанії.

30 травня 2019 року Подільський райсуд Києва скасував арешт частини майна: 4 квартир, 3 гаражів та нежитлового приміщення в елітному комплексі «Новопечерські липки». Ця нерухомість була оформлена на батьків оперної співачки Ганни Братусь, яка є подругою родини судді Татькова.

4 червня 2019 року Татьков поновився в статусі судді та повернув собі суддівську недоторканність.

Автор: Ігор Бігун

Поділитись: