Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав компанії «Миронівський хлібопродукт», що належить Юрію Косюку, обов’язкові до виконання рекомендації щодо недопущення дефіциту курятини на українському ринку.

Про це йдеться у повідомленні АМКУ.

В Антимонопольному комітеті вважають, що через карантин у громадян змінюється раціон, тому зростає попит на деякі види продукції, зокрема курятину. Однак за кордоном існують проблеми з постачанням продуктів. Це може вплинути на рішення «МХП», як найбільшого виробника курятини в Україні, суттєво збільшити експорт курятини для того, аби заробити більше грошей.

«Групі «МХП» рекомендовано не вчиняти дій, які можуть призвести до обмеження обсягів виробництва та (або) реалізації м’яса курячого на внутрішньому ринку України, за відсутності альтернативних джерел реалізації чи придбання товарів», — йдеться у рекомендаціях АМКУ.

Там вважають, що у разі, якщо «МХП» збільшить експорт курятини, то на українському ринку може виникнути дефіцит, ціни на курятину зростуть, тому постраждає продовольча безпека України.

«Враховуючи, що курятина — це один з важливих продуктів харчування, який є однією з базових складових «споживчого кошика», з метою недопущення вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а також виникнення вказаних вище наслідків, АМКУ надав рекомендації групі «МХП», — додали у комітеті.

Зазначимо, що найбільшим імпортером птиці до ЄС є українська компанія «МХП», яка належить Юрію Косюку. Раніше у ЄС виник скандал через те, що компанія Косюка обходила умови квот на безмитне ввезення свого м’яса до ЄС.

22 лютого 2019 року «МХП» придбав одну з найбільших птахофабрик у Словенії, а 27 червня проти компанії порушили справу в Антимонопольному комітеті України.

Поділитись: