Антимонопольний комітет оштрафував «Сумигаз», що входить до компанії «РГК» Дмитра Фірташа, на 68 тисяч гривень та зобов'язав компенсувати його споживачам 12,8 мільйона гривень, які вони витратили на встановлення та ремонт лічильників.

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету.

Зокрема, через невиконання облгазом приписів українського законодавства, у 2016 році споживачі компанії встановили або відремонтували 2170 лічильників, у 2017 році — 6615 лічильників, а у 2018 році – 4231 лічильників. Через це споживачі понесли витрати, які Антимонопольний комітет зобов'язав відшкодувати.

Зазначається, що середня вартість ремонту лічильника у цей період складала 320 гривень, а середня вартість його купівлі — 1000 гривень. Загалом «Сумигаз» має відшкодувати своїм споживачам 12,82 мільйона гривень. Кошти можуть віддавати в рахунок погашення заборгованості за газ або в рахунок майбутніх витрат на споживання газу.

13 березня стало відомо, що суд заборонив одному з облгазів Фірташа донараховувати додаткові обсяги спожитого газу.

Загалом НКРЕКП планує перевірити 19 облгазів. За даними регулятора, ці установи донараховували українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: