Антоненко зможе отримати компенсацію за тримання в СІЗО, якщо його визнають невинним ㅡ Малюська
Андрій Антоненко, обвинувачений у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, може розраховувати на компенсацію за півтора року перебування в СІЗО, якщо його визнають невинним.
Про це сказав міністр юстиції Денис Малюська в етері програми «Свобода слова Савіка Шустера».
«Є компенсація за необґрунтоване обвинувачення. За весь час утримання в слідчому ізоляторі йому може бути виплачена компенсація за його зверненням. Є відповідні процедурні гарантії. Розрахунок, калькуляція буде окремо, але що довше утримання, то більшу компенсацію він отримає. Тут жодних сумнівів немає», ㅡ сказав він.
Міністр також додав, що в Україні має бути ліміт для перебування в СІЗО обвинувачених, чия вина не доведена: «У нас були випадки, коли людина, щодо якої проводився судовий розгляд справи, сиділа в СІЗО понад 10 років… Тобто немає вироку, вона невинувата з погляду закону — і сиділа тривалий час».
Так, на думку Малюськи, якщо протягом певного періоду (рік-два) щодо обвинуваченого немає вироку, а сама людина не є небезпечною для суспільства, її потрібно випускати.
«Це не означає, що людина, яку випустили зі слідчого ізолятора, є невинуватою чи що кримінальне провадження розвалюється і немає перспектив, тобто що її обов’язково визнають невинуватою. Це означає, що судовий розгляд затягнувся, він є надмірним, і людина, яка не визнана винуватою, не повинна страждати», ㅡ сказав він.
Наразі Мін'юст подав відповідний законопроєкт щодо «ліміту» перебування людей в СІЗО.
Нагадаємо, 30 квітня Шевченківський районний суд міста Києва відпустив обвинуваченого в убивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка під домашній арешт. Він перебував у СІЗО з 14 грудня 2019 року.
Хто такий Андрій Антоненко і чому він на лаві підсудних?
Це музикант, відомий як Riffmaster, і військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ. 12 грудня 2020-го року глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Відтоді на лаві підсудних, крім Антоненка, ще двоє фігурантів — лікарка «Охматдиту», волонтерка і дитячий хірург Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військовий медик Яна Дугарь.
Слідство довгий час наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.
Але 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею. Суд уже пом'якшив запобіжні заходи Дугарь та Кузьменко, натомість Антоненко довгий час залишався під вартою.
- Поділитися: