Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного у держзраді екс-депутата Шепелєва
Апеляційний суд Києва незадовольнив скаргу адвокатів підозрюваного удержзраді екс—депутата Олександра Шепелєва, якому раніше обрали запобіжний захід увигляді тримання під вартою на60діб.
Апеляційний суд Києва не задовольнив скаргу адвокатів підозрюваного у держзраді екс-депутата Олександра Шепелєва, якому раніше обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.
Як повідомляє прес-служба суду, таке рішення ухвалили 24 травня.
Суд залишив без задоволення скаргу адвокатів Шепелєва на ухвалу слідчого судді Печерського райсуду від 31 березня, якою екс-депутату продовжили термін тримання під вартою на 60 діб.
Нагадаємо, 9 лютого 2018-го колишнього народного депутата України Олександра Шепелєва затримали за підозрою в замаху на вбивство, банківських махінаціях та ще за низкою проваджень. У ГПУ заявили, що у Шепелєва при затриманні знайшли посвідчення «МДБ ДНР».
Коли його привезли на засідання суду для обрання запобіжного заходу, на його обличчі помітили синці.
У Службі безпеки України заявляли про законність дій працівників під час затримання колишнього депутата Олександра Шепелєва.
10 лютого Печерський районний суд Києва обрав для Шепелєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 квітня. Тоді ж захист Шепелєва заявив, що оскаржить рішення суду про взяття під варту екс-депутата. Один із захисників екс-народного депутата 10 лютого у суді погрожував зброєю працівнику ГПУ.
В Україні колишнього депутата підозрюють у вчиненні низки особливо тяжких та тяжких злочинів. Його звинувачували в розкраданні коштів «Родовід Банку» і замовленні кількох убивств, зокрема, банкіра Сергія Кириченка в 2003 році і полковника МВС Романа Єрохіна в 2006-му, а також замаху на вбивство банкіра Сергія Дядечка в 2012 році.
Вперше Шепелєв був оголошений у розшук у січні 2013 року. Він утік до Угорщини, яка в березні 2014 року видала його Україні. Однак у липні того ж року Шепелєв утік з лікарні до Росії разом із охоронцем.
У березні 2015 року Шепелєва затримали російські правоохоронці, суд дозволив екстрадувати його в Україну. У квітні 2015-го Генеральна прокуратура України звернулася до Росії із запитом про видачу Олександра Шепелєва. Втім, екстрадиція так і не відбулася, в серпні 2016 року він був звільнений з російського СІЗО.
- Поділитися: