Апеляційний суд зобов'язав народного депутата Лероса спростувати звинувачення на адресу брата глави Офісу президента

Позафракційний народний депутат Гео Лерос у студії hromadske, Київ, 2 вересня 2020 року
Позафракційний народний депутат Гео Лерос у студії hromadske, Київ, 2 вересня 2020 рокуОлексій Нікулін/hromadske

Київський апеляційний суд визнав звинувачення народного депутата Гео Лероса на адресу брата глави Офісу президента Дениса Єрмака недостовірними й такими, що паплюжать ділову репутацію. Тепер Лерос має цю інформацію спростувати.

Про це повідомили у суді, передає «Інтерфакс-Україна».

Спростувати вимагають інформацію, поширену на офіційній сторінці Лероса у Fаcebook, а саме: «Відеодокази, як Єрмак через свого брата барижить державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт з РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі».

Зокрема, він має опублікувати на своїй сторінці такий текст: «Поширена мною інформації про те, що Денис Єрмак на замовлення або з інших причин виконує корупційні діяння щодо "продажу" державних посад є недостовірною і не відповідає дійсності».

Йдеться про позов, який раніше не задовольнив Печерський районний суд Києва. Єрмак із рішенням не погодився й оскаржив його в апеляційному суді.

Сам Лерос рішення суду ще не коментував.

Що передувало?

У березні 2020 року народний депутат Гео Лерос опублікував на своїй сторінці у Facebook кілька коротких відеозаписів, на яких людина, схожа на брата глави Офісу президента Дениса Єрмака, обговорює питання призначення на державні посади.

У відповідь на це глава ОП Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до СБУ та ДБР. Правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але тільки одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео — цю справу порушила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Решта лише пов'язана з самим фактом публікації компромату на главу ОП.

Водночас брат глави ОП Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео саме він.

В Офісі президента заявили, що розмови на оприлюднених плівках не мають стосунку до реального життя, ніхто з названих людей не був призначений на посади, які обговорювалися. Однак зазначили, що всі факти мають бути перевірені — так само, як і джерела появи плівок і те, хто та з якою метою замовляв стеження.

Зазначимо, що після цього Лероса виключили з фракції «Слуги Народу».