Компанія Apple видалила додаток HKmap.live, який дозволяв протестувальникам у Гонконзі відстежувати переміщення поліції.

Про це повідомило Reuters.

Зазначається, що лише минулого тижня компанія дозволила розмістити додаток в Apple Store. Програма мала інформувати протестувальників у Гонконзі про місцеперебування правоохоронців.

Apple провів розслідування щодо використання HKmap.live і виявив, що додаток використовували для того, щоб готувати засади на правоохоронців і грабувати мешканців у місцях, де не було поряд поліцейських.

Розробник програми HKlive.map заявив, що він не погоджується з рішенням Apple. Він вважає, що додаток лише вдосконалив громадську безпеку.

Офіційне видання Комуністичної партії Китаю назвало додаток «токсичним» і засудило Apple за допомогу протестувальникам у Гонконзі.

Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня, спочатку їх учасники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконга до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 4 вересня пообіцяла відкликати цю поправку, проте протести це не зупинило.

Мітингарі вимагають демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Раніше протестувальники в Гонконзі розгромили торговельний центр «Нью-Таун Плаза» в окрузі Сатхінь та спаплюжили прапор КНР.

Нагадаємо, що 14 вересня сталася сутичка між проурядовими та продемократичними активістами в районі Коулун-бей у материковій частині міста. В одному з торгових центрів зібралися сотні протестувальників з прапорами КНР, які почали вигукувати образи на адресу продемократичних активістів.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: