Протестувальники в Гонконзі розгромили торговельний центр «Нью-Таун Плаза» в окрузі Сатхінь та спаплюжили прапор КНР.

Про це повідомляє BBC.

Чергова акція протесту почаля мирно, але згодом учасники принесли китайський прапор, по якому потопталися, а потім викинули в річку.

Мітингувальники в масках розбили вогнегасниками скло на інформаційних мапах та скинули урни для сміття по ескалаторах. Як стверджують свідки, протестувальники атакували бізнеси, лояльні до уряду КНР.

Поліція зачинила торговий центр та прилеглу станцію метро в окрузі Сатхінь. На вулиці протестувальники почали витягати бруківку та жбурляти її в поліцейських. Ті у відповідь застосували сльозогінний газ.

Універмаг «Лакшері Елементс» в окрузі Коулун-Сіті також закрився, коли почалися сутички мітингарів із поліцією.

Цього ж дня протестувальники закликали в соцмережах до «стрес-тесту» в аеропорту Гонконга, який став однією з мішеней протестів. Проте адміністрація аеропорту та поліція посилили безпеку: у поїзди метро на лінії, що веде до аеропорту, пускали тільки пасажирів із квитками на літак. Крім того, сісти на метро можна було тільки на острові Гонконг.

Нагадаємо, що 14 вересня сталася сутичка між проурядовими та продемократичними активістами в районі Коулун-бей у материковій частині міста. В одному з торгових центрів зібралися сотні протестувальників з прапорами КНР, які почали вигукувати образи на адресу продемократичних активістів.

Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня, спочатку їх учасники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконга до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 4 вересня пообіцяла відкликати цю поправку, проте протести це не зупинило.

Мітингарі вимагають демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: