Астрономи представили першу глобальну геологічну карту супутника Сатурна Титана, на якій зобразили великі рівнини, дюни, а також озера рідкого метану.

Про це повідомляє Nature Astronomy.

Карта ґрунтувалася на радіолокаційних, інфрачервоних та інших даних, зібраних космічним кораблем NASA. Він вивчав Сатурн та його супутники з 2004 по 2017 рік, зробивши понад 120 прольотів біля Титана.

Карта Титану
Фото:

NASA

Титан є найбільшим супутником Сатурна. Крім Землі, — це єдине в Сонячній системі тіло, де існує колообіг рідини. На супутнику — 170-180°C, тому вода постійно залишається у вигляді льоду. На Титані хмари викидають метан та етан, які є газами на Землі.

«Органічні матеріали можуть, на нашу думку, проникати до рідкого водного океану, і це може забезпечити поживні речовини, необхідні для життя, якщо воно розвинеться там», — заявила дослідниця з лабораторії реактивного руху NASA в Каліфорнії Розалі Лопес.

Титан — шостий та найбільший супутник Сатурна. Це єдиний місяць у Сонячній системі, який має щільну атмосферу, яка підтримує метеорологічні системи та басейни рідини на його поверхні.

Нагадаємо, Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) майже завершило будівництво ракети для польотів на Місяць.

Авторка: Аліна Свобода
Поділитись: