Астрономи запропонували шукати сліди життя на поверхні супутника Юпітера — Європі
ВченізЛабораторії реактивного руху NASA виявили, що існує імовірністьзнайти сліди життя наповерхні супутника Юпітера — Європі.
Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA виявили, що існує імовірність знайти сліди життя на поверхні супутника Юпітера — Європі.
Статтю про це опублікували в журналі Nature Astronomy.
Ученні вважають, що під 15-25-кілометровим шаром льоду на поверхні супутника ховається рідкий океан, на дні якого імовірне існує геотермальна активність. На думку дослідників, ці умови можуть виявитися достатніми для існування життя.
Однак, що б підтвердити цю теорію, дослідницькі зонди мають пробурити багатокілометровий шар льоду, що наразі неможливо.
Верхні ж шари небесного тіла дотепер вважалися несприятливими для існування живих організмів, адже орбіта місяця проходить через потужний радіаційний пояс Юпітера, і денна доза радіації, яку отримує поверхня небесного тіла, становить 5,4 зіверта, що майже в мільйон разів більше, ніж на Землі.
Утім дослідники побудували модель, яка показує розподіл потоку високоенергетичних електронів(бета-випромінювання), що досягають супутника. З’ясувалося, що в різних ділянках Європи рівні радіації відрізняються у десятки разів. До того ж виявилося, що утворюються дві так звані «радіаційні лінзи» з центрами в районі екватора.
Потім дослідники порівняли отримані результати з результатами лабораторних експериментів, в яких вони вивчали, як швидко зруйнуються амінокислоти, які опинилися на поверхні Європи.
Аналіз показав, що доступні амінокислоти можуть перебувати в стабільному стані близько 10 мільйонів років на глибині 10-20 сантиметрів в низьких широтах і на глибині 1 сантиметра — у високих і середніх широтах.
Амінокислоти — органічні сполуки, складові частини всіх відомих форм життя. Їх не можна назвати однозначною ознакою існування життя, проте вони дозволяють припустити його існування.
Раніше NASA оприлюднило нові кольорові знімки Юпітера
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Техніка для космосу: куди полетять українські ракети
- Поділитися: