Фестиваль кіно та урбаністики «86» надав Громадському аудіозапис, на якому, як стверджують організатори, зафіксовано вимогу «відкату» чиновником міністерства культури. Йдеться про грант у 500 тисяч гривень, який «86» виграв на проведення фестивалю у місті Славутич.

Фестиваль кіно та урбаністики «86» надав Громадському аудіозапис, на якому, як стверджують організатори, зафіксовано вимогу «відкату» чиновником міністерства культури. Йдеться про грант у 500 тисяч гривень, який «86» виграв на проведення фестивалю у місті Славутич. 

На аудіозаписі чутно голос, схожий на голос Євгена Ковальського, заступника директора Українського центру культурних досліджень, який повідомляє, що 30 тисяч гривень із 500 тисяч гранту мають бути списані з кошторису заходу. 

«Усього витрат 470 тисяч. Вважайте, аудит пішов на користь знатоків. Решту вони [фестиваль] розписують самі [...] Нехай не гнівають, а то я їм ще більше знижу», — каже чоловік.

Голос на аудіозаписі стверджує, що 30 тисяч будуть витрачені на потреби «підприємства»:

«Я їх розписую по своїх видатках...Формально це називається «утримання і видатки на проведення заходу...Сюди ми вписуємо свою поліграфію, канцелярію, транспортні, офісні [витрати]».

Організатори «86» зазначають, що сума 500 тисяч гривень вказувалася в умовах конкурсу і про жодні витрати для розпорядника коштів не йшлося.

«В умовах конкурсу було прямим текстом сказано, що проекти-переможці отримають «не менше 500 000 грн» на організацію події — каже креативна директорка фестивалю Надія Парфан. — Під час особистого спілкування керівниця Ковальського Ірина Френкель також неодноразово повторювала, що кошторис має бути розписаний на 500 000 грн. Саме таку суму вона затвердила письмово»

«Ми не планували включати в кошторис витрати на адміністративні послуги, тим більше не пов’язані з фестивалем. І звісно на офіційних зустрічах жодного разу не йшлося про те, що ми маємо зі свого бюджету фінансувати витрати розпорядника коштів», — каже Ілля Гладштейн, співзасновник та куратор фестивалю.

У коментарі Громадському Євген Ковальський зазначив, що не надаватиме будь-які коментарі до завершення службового розслодування. «Офіційна позиція опублікована на сайті Мінкульту», — додав він. Крім того, Ковальський відмовився від пропозиції прослухати аудозапис та відповісти, чи впізнає він свій голос.

Також Громадське звернулося за коментарем до Міністерства культури.

Наприкінці жовтня організатори фестивалю кіно та урбаністики «86» звинуватили чиновника Українського Центру культурних досліджень у вимаганні хабара. Згідно із заявою, заступник директора центру Євген Ковальський вимагав у отримувача гранту 30 тисяч гривень, аби «компенсувати послуги з адміністрування проекту». Організатори фестивалю вважають це спробою «держслужбовця отримати відкат».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Представниця фестивалю «86» про хабар та Мінкульт: «На що саме вимагав гроші — невідомо, кожного разу була інша версія»

На час розслідування самого чиновника Євгена Ковальського відсторонили від обов’язків.

Фестиваль «86» став переможцем конкурсу Міністерства культури «Малі міста — великі враження», метою якого є підтримка культурних ініціатив у регіонах. Згідно з грантовою програмою переможці конкурсу отримують 500 тисяч гривень. Проведенням конкурсу займався УЦКД.

У своїй заяві «86» вимагають провести внутрішнє службове розслідування стосовно цієї справи та впровадження більш прозорої системи звітності та використання грантових грошей.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile