Аваков: реальних «нестикувань» у справі Шеремета практично не існує

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевняє, що реальних «нестикувань» у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета немає.

Про це Арсен Аваков зазначив в інтерв'ю Наталії Мосейчук.

Він заявив, що під час публічних обговорень та висвітлення у ЗМІ «акценти у справі зміщуються», а «правду і неправду визначають у студіях телеканалів».

За словами міністра, коли той попросив співробітників Нацполіції створити табличку з ключовими аргументами обвинувачення та контраргументами, вона показала, що реальних нестикувань у справі «практично не існує».

Зокрема Аваков згадав претензії щодо обвинувачення Андрію Антоненку: «Кажуть: "Зріст не той, тому що експертизи немає". Експертиза є і зріст той, і це питання там описане».

Так, у 2016 році експерти, які аналізували відео закладання вибухівки, заявили, що зріст підозрюваного чоловіка був близько 170 сантиметрів. Антоненко ж вищий на 10 сантиметрів. Однак уже наступна експертиза вказала про більший зріст.

«Потім кажуть: "Ви знаєте, ця жінка дитину зустрічала в аеропорту". Це теж була неправда», — сказав Аваков про заяву Владислава Добоша, адвоката другої підозрюваної у справі Юлії Кузьменко. У 2019 році той заявляв, що його підзахисна у ніч закладання вибухівки зустрічала батьків із сином Артемом в аеропорту «Бориспіль».

«Потім кажуть: "А цей чоловік був у бані в іншої людини". На наступний день ця людина приходить і на камеру каже: "Вибачте, я помилився, він був у мене в інший день". І таких речей накопичилася величезна кількість», ㅡ каже Аваков.

Що відомо у справі про вбивство Шеремета?

Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі». А втім, понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

10 жовтня 2019-го президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета. І незадовго після того у справі з'явилися зрушення.

12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Так, на лаві підсудних з'явились троє підозрюваних: військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ, музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster; лікарка Охматдиту, волонтерка і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військова медик Яна Дугарь.

Слідство впродовж тривалого часу наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Павла Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.

Але 21 травня 2020-го стало відомо, що їм змінили підозри. Звідти зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.