Війна

Аваков заявив про необхідність закону «про колаборантів»

16 квітня, 2018 10:44
Війна/Аваков заявив про необхідність закону «про колаборантів»
Зберегти
Вигляд
Міністр внутрішніх справ в інтерв'ю «Українській правді» розповів про те, що, на його думку, Україні доведеться ухвалити закон «про колаборантів».

Міністр внутрішніх справ в інтерв'ю «Українській правді» розповів  про те, що, на його думку, Україні доведеться ухвалити закон «про колаборантів».

«Нам доведеться ухвалити закон «про колаборантів». Щось на кшталт закону де Голля, ухваленого в 1946 році у Франції. Це стосується звичайної людини, вимушеної жити і працювати на окупованих територіях», — розповів Аваков, а також пояснив:

«Суть дуже проста: нам треба визначити, який ступінь «погодництва». Чи є ступінь твоєї співпраці з окупаційною владою критичним, або у тебе були такі обставини, що ти не заслуговуєш осуду, а у низці випадків — попри дії — заслуговуєш громадського вибачення?»

Міністр наголосив, що «це дуже складне питання», адже стосується рівня компромісу всередині суспільства. 

Аваков також наголосив, що закон «про колаборантів» є обов'язковим, адже «необхідно визначити статус кожної людини».

«Офіційно встановити, що він такий же громадянин України, як і всі інші. Він або жертва, яких більшість, або учасник, але не критичний. Або все ж заслуговує міри осуду».

Арсен Аваков також розповів про те, яким чином, на його думку, має відбуватися повернення непідконтрольних територій Донбасу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про мир домовляються з ворогами, а не друзями: експерти — про шляхи і ризики врегулювання конфлікту на Донбасі

Нагадаємо, екс-заступник Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Руперт Сміт в інтерв’ю  Громадському заявив, що розмір контингенту миротворців ООН на Донбасі прямо пропорційно залежить від того, наскільки глибокою та детальною є угода про їх введення.

Раніше Петро Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Куртом Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили»

Пов`язані новини