Міністерство з питань тимчасово окупованих територій підозрює, що на вантажному судні, яке йшло з Росії до Туреччини, було вугілля з окупованого Донбасу. Однак довести це припущення документально дуже складно, заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олександр Левченко.

«Звісно, що на паперах вугілля все російське, інакше б Туреччина взагалі б його не прийняла. І якби було точно відомо, що перевозиться вугілля з окупованого Донбасу, Україна мала б про це заявити, бо це окупована територія. Але реальних доказів немає і довести це дуже складно», — сказав Левченко.

За його словами, відрізнити донбаське вугілля від російського майже неможливо, оскільки донбаський вугільний басейн частково охоплює територію Ростовської області. Тому РФ видобуває невелику частину свого вугілля, яке за якістю та характеристиками не відрізняється від українського.

Нагадаємо, вранці 7 січня в Чорному морі біля берегів Туреччини затонуло вантажне судно «Волга-Балт», яке йшло під панамським прапором. Судно не витримало удару хвилі, розламалося та почало тонути.

На його борту перебувало 13 людей. 11 з них були громадянами України — четверо загинули.

МінТОТ повідомив, що судно на борту везло вугілля з Росії до Туреччини. Моряки із затонулого біля Туреччини судна заявили, що не знають походження перевезеного вугілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири загиблих українці та сумнівний вантаж: що відомо про затонулий біля берегів Туреччини корабель

Поділитись: