Австралія стала першою країною, яка офіційно пов'язала вимирання ссавця зі змінами клімату

Австралійське міністерство довкілля та енергетики оголосило вимерлим маленького коричневого щура, який мешкав на острові Брембл—Кей у північній частині Великого Бар’єрного рифу. Вперше причиною загибелі виду офіційно назвали «антропогенну зміну клімату».
Вид Melomys rubicola вважали єдиним ендемічним видом ссавців Великого Бар’єрного рифу.
Відповідно до звіту, який оприлюднив університет Квінсленда у 2016 році, до цього тварину не бачили уже близько десяти років. У документі йшлося, що причиною зникнення цього виду стало «затоплення океаном» природного середовища, до якого звикла тварина після підвищення рівня моря за останнє десятиліття.
Припускають, що вид вимер після того, як зусилля природоохоронних організацій щодо його збереженню виявились марними. Тепер цей висновок підтвердила й австралійська влада.
Популяція Melomys rubicola вважалась під загрозою зникнення ще у 1992 році. Станом на 1970-й рік на острові налічувалось кілька сотень тварин цього виду, однак у наступні десятиліття кількість представників виду стрімко скорочувалась.
Згідно із дослідженням, які 2015 року провів університет Коннектикута, якщо температура повітря продовжить підвищуватися і надалі, до 8% усіх видів на планеті може зникнути. Передусім у зоні ризику — Австралія, Нова Зеландія та Південна Америка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шоста хвиля вимирання: чи є шанс зупинити зникнення тварин?
- Поділитися: