УКРАЇНА

Австрія привітала накладання вето на закон України про посилення відповідальності за вирубку лісу

25 липня, 2018 12:19
УКРАЇНА/Австрія привітала накладання вето на закон України про посилення відповідальності за вирубку лісу
Зберегти
Вигляд
Посольство Австрії в Україні привітало вето президента України Петра Порошенка на закон щодо посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу.

Посольство Австрії в Україні привітало вето президента України Петра Порошенка на закон щодо посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу.

Про це йдеться у повідомленні посольства у Twitter.

Як зазначається, відповідний законопроект також містив норми щодо продовження мораторію на експорт деревини, які Порошенко і прагнув викреслити із закону.

«Вето президента Порошенка запровадження заборони на експорт необробленої деревини є важливим кроком щодо виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань», — йдеться у повідомленні.

В той же час, у австрійському посольстві зазначають, що підтримують прагнення України боротися із незаконною вирубкою лісу, проте вважають, що заборона експорту не є доречним інструментом боротьби з цим явищем.

Крім цього, Австрія закликала відмінити мораторій на експорт лісу найближчим часом.

Нагадаємо, що наразі Австрія головує у Європейському Союзі.

Нагадаємо, що 23 липня стало відомо, що президент України Петро Порошенко не підписав та повернув на доопрацювання парламенту закон №5495, що посилює відповідальність за незаконну вирубку деревини.

3 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». За нього проголосували 234 народних депутати.

Зокрема, законом встановлюється, що переміщення через митний кордон поза митним контролем лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Також в Уряді анонсували масштабну аудиторську перевірку всіх лісгоспів України з метою виявлення незаконних лісорубів та експортерів лісу.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, в той же час збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто знищує українські ліси?

Раніше повідомлялось, що Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україні створили інтерактивну мапу вирубки лісів у Карпатах

Пов`язані новини