Верховний суд Великої Британії відхилив клопотання колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, які намагалися оскаржити рішення апеляційного суду, що вирішив не закривати справу щодо виведення грошей з ПриватБанку.

Як повідомляє пресслужба ПриватБанку, Верховний суд Британії фактично підтвердив, що Високий суд Лондона має право розглядати справу про виведення колишніми власниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, а також пов’язаними з ними компаніями, 3 мільярдів доларів у період перед націоналізацією банку у 2016 році.

«Верховний суд також зобов’язав пана Коломойського, пана Боголюбова та компанії відшкодувати витрати, понесені ПриватБанком щодо їхніх невдалих клопотань», — повідомили у ПриватБанку.

15 жовтня 2019 року Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік ПриватБанку та продовжив всесвітній арешт на активи Коломойського та Боголюбова, накладений у зв'язку з підозрою, що колишні власники ПриватБанку могли вивести з нього декілька мільярда доларів. Колишні власники банку це рішення оскаржили у Верховному суді Британії, однак у квітні 2020 року оскарження програли.

Зазначимо, що мова йде про позов ПриватБанку до Високого суду Англії від 2017 року. Цим позовом банк доводив у суді, що його колишні власники Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели близько 2-3 мільярдів доларів з установи напередодні націоналізації. Суд застосував проти олігархів обмежувальний захід у вигляді всесвітнього арешту на їхні активи.

Згодом Коломойський та Боголюбов подали апеляцію на це рішення суду, у якій довели, що справа ПриватБанку не у юрисдикції цього суду, а відтак, суд не може накладати арешт на активи олігархів. Банк це рішення оскаржив.

Розгляд самої апеляції тривав 22-26 липня 2019 року. Тоді повідомлялось, що остаточне рішення очікується не раніше жовтня.

Борг Коломойського та Боголюбова, за який судиться ПриватБанк у Лондоні, щодня зростає на 500 тисяч доларів.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

Після націоналізації ПриватБанку державі довелося внести у банк докапіталізацію у розмірі близько 155 мільярдів гривень, що свідчить про значні масштаби виведення грошей з банку напередодні його націоналізації.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонують остаточно заборонити повернення націоналізованих банків колишнім власникам. На ухваленні цього законопроєкту наполягає Міжнародний валютний фонд.

Поділитись: