Автор розслідувань про корупцію в Міністерстві оборони Іван Верстюк висловив сподівання, що детективи Національного антикорупційного бюро розслідують закупівлі Укроборонпрому за завищеними цінами. В ефірі Громадського журналіст повідомив, що передав усі документи НАБУ, на основі яких писав свій матеріал.

Автор матеріалів про корупцію в Міністерстві оборони Іван Верстюк висловив сподівання, що детективи Національного антикорупційного бюро розслідують закупівлі Укроборонпрому за завищеними цінами. В ефірі Громадського журналіст повідомив, що передав усі документи НАБУ, на основі яких писав свій матеріал.

«НАБУ вже розпочало провадження по факту, це була відповідь на депутатське звернення. У мене великі надії, що детективи НАБУ розслідують ці факти, я їм передав всі документи, на основі яких я писав статтю. Хоча, звичайно, до створення Антикорупційного суду я не чекаю швидких рішень щодо корупції в оборонному секторі, хоча принаймні детективи поки що можуть робити свою роботу», — сказав він.

Журналіст розповів, що у Міністерстві оборони на його запит про завищені ціни про переплату за кожен БМП відповіли, що уважають угоду вигідною:  «Щодо спілкування з оборонними відомствами, ось уявіть що це таке: ти туди телефонуєш, або пишеш і тебе починають перекидати з департаменту на департамент і по суті нічого не відповідають… Коли я їм навів конкретні цифри про те, як Міністерство переплачує за БМП, які вони купують у Кіпрської компанії — вони просто відписали, що мусять працювати з посередниками і все. Я тоді звернувся до компанії Спецтехноекспорт, яка безпосередньо супроводжувала цю угоду з поставок БМП в Україну, в якій до речі працює син Сергія Пашинського (депутата від «Народного фронту», глави комітету Ради з питань нацбезпеки — ред.) — вони там відповіли, що нібито вважають цю угоду вигідною, в якій переплата на кожний БМП іде 20 тисяч доларів, вони вважають це вигідно, і, мовляв, інших пропозицій на ринку вони не знайшли і тому вони вирішили вчинити таким чином».

Іван Верстюк зазначив, що найчастіше корупційні схеми в оборонній сфері застосовуються через спецекспортерів. 

«Я зустрічав найбільшу концентрацію корупційних схем саме в спецекспортерах — це Спецтехноекспорт, Укрспеекспорт, які супроводжують угоди, не знаходять вигідних торговельних пропозицій закупівлі техніки на ринку, натомість знаходять сумнівних посередників, за якими стоятьт ті ж самі працівники оборонної галузі», — додав він.

Зазначимо, що Укроборонпром позивається до суду проти видання «Новое время».

Напередодні НАБУ відкрило кримінальні провадження після статті про корупцію в Укроборонпромі. Провадження відкрили на запит депутата Сергія Лещенка. 

 

Нагадаємо, 5 квітня журнал «Новое время» у своєму щотижневому випуску оприлюднив матеріал «Служили два товариші. Секретні оборонні замовлення стали золотою жилою для представників влади». У розслідуванні, автором якого є Іван Верстюк, йдеться про те, що українські оборонні відомства налагодили незаконну схему закупки продукції за завищеними цінами. У матеріалі, зокрема фігурує народний депутат Сергій Пашинський і заступник голови РНБО Олег Гладковський.

Згодом головний редактор «Нового времени» Віталій Сич повідомив, що після публікації до офісу видання без попередження прийшли адвокати Пашинського з пропозицією про «врегулювання». 

За словами Сича, адвокати погрожували та вимагали опублікувати у журналі публікацію самого Пашинського на кілька сторінок і його фото, яке журналісти мали б поставити на всю обкладинку.

Адвокат Пашинського заявляв, що депутат не має стосунку до розслідування «Нового времени».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто і чому погрожує виданню «Новое время».

18 квітня перший заступник секретаря РНБО та голова парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський просив комітет напрацювати законодавчі зміни щодо кримінальної відповідальності «за підрив обороноздатності держави».

Поділитись: