Концерн позивається про захист честі, гідності та ділової репутації.

Державний концерн Укроборонпром подав позов до суду проти видання «Новое время» за публікацію розслідування про незаконну схему закупівлі продукції. Концерн позивається про захист честі, гідності та ділової репутації.

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

Справу розглядатиме Подільський районний суд Києва. Відповідач від «Нового времени» у цій справі — автор матеріалу, журналіст Іван Верстюк та «Видавничий дім Медіа-ДК», який видає журнал «Новое время».

Укроборонпром вимагає від видання спростувати, на його думку, недостовірну інформацію в публікації.

«Публікація видання дискредитує ділову репутацію Укроборонпрому та його закордонних партнерів. Вона ставить під загрозу зриву як незавершений контракт на поставку БМП-1 для Збройних сил України, так і плановані закупки озброєння по імпорту в країнах ЄС», — заявили в концерні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ефір Громадського, де розповідали про мільйонні розкрадання в оборонній сфері:

5 квітня журнал «Новое время» у своєму щотижневому випуску оприлюднив матеріал «Служили два товариші. Секретні оборонні замовлення стали золотою жилою для представників влади».

У розслідуванні, автором якого є Іван Верстюк, йдеться про те, що українські оборонні відомства налагодили незаконну схему закупки продукції за завищеними цінами. У матеріалі, зокрема фігурує народний депутат Сергій Пашинський і заступник голови РНБО Олег Гладковський.

Згодом головний редактор «Нового времени» Віталій Сич повідомив, що після публікації до офісу видання без попередження прийшли адвокати Пашинського з пропозицією про «врегулювання». 

За словами Сича, адвокати погрожували та вимагали опублікувати у журналі публікацію самого Пашинського на кілька сторінок і його фото, яке журналісти мали б поставити на всю обкладинку.

Адвокат Пашинського заявляв, що депутат не має стосунку до розслідування «Нового времени».

Як повідомлялося, польська компанія Wtorplast позиватиметься до видання «Новое Время» та автора розслідування про корупцію з закупівлею військової техніки для української армії на суму понал мільйон доларів через  «шкоду діловій репутації».

Заступник міністра оборони заявив, що Укроборонпром закупив БМП у Чехії за 169 тисяч доларів, а не 205 тисяч, як йдеться у публікації «Новое время».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто і чому погрожує виданню «Новое время».

18 квітня перший заступник секретаря РНБО та голова парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський просив комітет напрацювати законодавчі зміни щодо кримінальної відповідальності «за підрив обороноздатності держави». 

Депутат Іван Винник наголосив, що відповідний законопроект запрпонують на розгляд парламенту найближчими тижнями.

Медіаюрист заявив, що кримінальна відповідальність для журналістів «за підрив обороноздатності держави» є тиском на свободу слова.

Поділитись: