Багаторічні спонсори відмовляються фінансувати чемпіонат світу з хокею-2021, якщо його проводитимуть у Білорусі
Німецька компанія Nivea Men та чеська Skoda не будуть спонсорами чемпіонату світу з хокею 2021 року, якщо він відбудеться в Білорусі.
Про це Nivea повідомила в коментарі до посту в Instagram.
«Nivea Men виступає за повагу, єдність і проти всіх форм дискримінації й насильства. Спостерігаючи ситуацію, ми вирішили, що Nivea Men не буде спонсорувати чемпіонат світу з хокею 2021 року, якщо буде підтверджено, що він пройде в Білорусі», — зазначили в компанії.
У Nivea Men уточнили, що вже поінформували Міжнародну федерацію хокею про своє рішення та будуть «уважно стежити за обговореннями».
До слова, ця компанія спонсорує чемпіонат світу з хокею вже більш як десять років. Не підтримувати чемпіонат компанію просять білоруські користувачі інтернету.

Ще одним багаторічним спонсором є чеська Skoda — вони підтримують чемпіонат вже 28 років поспіль. До мітингарів, які в Чехії протестували проти того, щоб Skoda спонсувала ЧС в Білорусі, 15 січня вийшов прессекретар компанії. Він сказав, що розділяє їхні вимоги.
Сьогодні, 16 січня, у Šcoda повідомили, що протягом 28 років були партнерами ЧС. Однак також у компанії підтримують права людини, через що відмовляться від спонсорства турніру, якщо Білорусь буде співорганізатором.
Більше про чемпіонат
Змагання мають відбутися з 21 травня по 6 червня. Президент Федерації хокею Рене Фазель після зустрічі з Олександром Лукашенком говорив, що чемпіонат відбудеться в Мінську і Ризі, як і передбачалося.
Як повідомило джерело «РИА Новости», основним варіантом для Міжнародної федерації хокею залишається проведення ЧС-2021 із хокею в Мінську та Ризі, але федерація «глибоко стурбована здатністю Мінська безпечно провести турнір в часи пандемії».
Що відбувається у Білорусі?
Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову зайняв пост президента. А протестувальників силовики жорстко розганяють/затримують і загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.
Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.
Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.
- Поділитися: