Глава політради партії «Опозиційна платформа — За життя», кум президента Російської Федерації Віктор Медведчук не був залучений до процесу обміну полонених і їздив до Росії самостійно.

Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» заявив глава СБУ Іван Баканов.

Відповідаючи на питання про те, чи брав участь Медведчук у переговорному процесі з обміну, глава СБУ сказав: «Ні, всі його поїздки у Росію були його особистою PR-ініціативою».

У кінці серпня депутати Верховної Ради України із фракції «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук і Вадим Рабінович відвідали українських політв’язнів Миколу Карпюка та Станіслава Клиха в московському СІЗО «Лефортово».

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: