Національний банк України зобов'язав всі банки поступово обладнати свої відділення для людей з інвалідністю та мало мобільних груп населення.

Відповідні вимоги містяться в оновлених положеннях Нацбанку про ліцензування банків.

Зазначається, що протягом 2019 року банки мають обладнати щонайменше половину своїх відділень у Києві та містах з населенням понад 300 тисяч осіб інфраструктурою для пересування людей з інвалідністю, зокрема пандусами.

Вимоги Нацбанку щодо доступності банківських відділень
Фото:

Нацбанк

До кінця 2020 року всі банківські відділення у Києві та великих містах мають обладнати пандусами, а до кінця 2021 року всі банківські відділення в Україні мають облаштувати для потреб людей з інвалідністю.

У разі, якщо банк не виконає вимог Нацбанку щодо доступності відділень, йому можуть не продовжити термін дії банківської ліцензії та, відповідно, закрити.

Нагадаємо, що в уряді зобов’язали будівельників робити споруди доступними для людей з інвалідністю.

Раніше у Мінрегіони пропонували зобов’язати готелі облаштовувати 10% своїх номерів для людей з інвалідністю.

Також у Мінрегіоні запропонували унормувати будівництво пандусів та іншої інклюзивної інфраструктури в Україні.

Укрзалізниці повідомляли, що протягом 2018 року облаштували лише 60 об’єктів інфраструктури для маломобільних людей, на що витратили понад 400 тисяч гривень.

Зазначимо, що українська інфраструктура продовжує залишатися непридатною для людей з інвалідністю. Зокрема, раніше повідомлялось, що житель Херсону 22 дні не виходив з квартири, бо не міг спуститися на інвалідному візку з шостого поверху без ліфта

Поділитись: