Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробляє оновлені державні будівельні норми щодо доступності будинків, зокрема готелів, для людей з інвалідністю. Зокрема, ними пропонують, щоб готелі проектували не менше 10% номерів для людей з інвалідністю.

«Сьогодні із майже 2500 готелів в Україні, на жаль лише одиниці мають номери, облаштовані з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Це стосується і 5-зіркових готелів. Часто вони навіть не мають безперешкодного доступу до будівлі, наприклад, облаштованого пандуса чи підйомника», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Крім цього, відповідно до пропонованих норм готелі також зобов’яжуть мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

Зазначається, що нові норми планують затвердити вже до кінця 2018 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пекарня, де працюють люди з інвалідністю — Бізнес-план

Раніше заступник Мінрегіону повідомляв, що наразі міністерство працює над удосконаленням 17 державних будівельних норм.

Також у Мінрегіоні запропонували унормувати будівництво пандусів та іншої інклюзивної інфраструктури в Україні.

Також у Мінрегіони повідомляли, що через 10 років на всіх дорогах України з’являться велодоріжки.

Укрзалізниці повідомляли, що протягом 2018 року облаштували лише 60 об’єктів інфраструктури для маломобільних людей, на що витратили понад 400 тисяч гривень.

Зазначимо, що українська інфраструктура продовжує залишатися непридатною для людей з інвалідністю. Зокрема, раніше повідомлялось, що житель Херсону 22 дні не виходив з квартири, бо не міг спуститися на інвалідному візку з шостого поверху без ліфта.

Поділитись: