Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові державні будівельні норми, якими зобов’яжуть при будівництві та реконструкції будівель робити їх доступними для людей з інвалідністю.

«Ці державні будівельні норми, на відміну від попередніх, стають обов’язковими. І всі інші ДБН, які сьогодні розробляються і приймаються, також враховують потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп», — повідомив очільник Мінрегіону Геннадій Зубко.

Зазначається, що нові норми набудуть чинності через 3 місяці після їхньої офіційної публікації, тобто у березні 2019 року. Саме з того часу при будівництві та реконструкції будівель та споруд будівельники будуть зобов’язані облаштовувати їх пандусами та спеціальною інфраструктурою для людей з проблемами зору та слуху. При цьому, у нових нормах пропишуть вимоги до пандусів.

Раніше у Мінрегіони пропонували зобов’язати готелі облаштовувати 10% своїх номерів для людей з інвалідністю.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пекарня, де працюють люди з інвалідністю — Бізнес-план

Раніше заступник Мінрегіону повідомляв, що наразі міністерство працює над удосконаленням 17 державних будівельних норм.

Також у Мінрегіоні запропонували унормувати будівництво пандусів та іншої інклюзивної інфраструктури в Україні.

Укрзалізниці повідомляли, що протягом 2018 року облаштували лише 60 об’єктів інфраструктури для маломобільних людей, на що витратили понад 400 тисяч гривень.

Зазначимо, що українська інфраструктура продовжує залишатися непридатною для людей з інвалідністю. Зокрема, раніше повідомлялось, що житель Херсону 22 дні не виходив з квартири, бо не міг спуститися на інвалідному візку з шостого поверху без ліфта.

Поділитись: