Збитки від банківської кризи 2014-2016 років, які зазнали вкладники банків та бізнес, сягають близько 190-200 мільярдів гривень.

Про це повідомила новопризначена директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів Фізичних осіб Світлана Рекрут в інтерв’ю «УНІАН».

Зокрема, вона підрахувала, що збитки від «банкопаду», які зазнала держава, можуть складати 40-50 мільярдів гривень, адже виплати вкладникам банків, які гарантуються законом про гарантування вкладів, покривалися переважно коштом державних позик.

«Є також збитки ринку — кредиторів четвертої та сьомої черг. На сьогодні вимоги четвертої черги — вкладників «200 плюс» — 38 мільярдів. З цієї суми погашено менше 3 мільярдів. Тобто, збитки понад 35 мільярдів. Коли ми закінчимо ліквідацію всіх банків, ця сума скоротиться, але не суттєво», зазначила Рекрут, додавши, що збитки вкладників, які перебували у сьомій черзі на повернення вкладів зі збанкрутілих банків можуть сягнути понад 100 мільярдів гривень.

«Якщо скласти всі ці показники, виходить, що криза обійшлася державі, великим вкладникам та бізнесу приблизно в 190-200 мільярдів», — зазначила Рекрут.

Нагадаємо, що збанкрутілі банки від початку 2019 року сплатили Національному банку України 1,4 мільярда гривень боргів за кредитами рефінансування.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що через суди намагаються повернути зі збанкрутілих банків 37 мільярдів гривень. При цьому, протягом 2018 року Нацбанк зміг погасити заборгованість збанкрутілих банків лише на 2,6 мільярда гривень.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Згодом у Нацбанку повідомили, що скасування майнової поруки Коломойському потрібне для того, аби унеможливити арешт своїх активів у Швейцарії за позовом Нацбанку.

Поділитись: