Колишній власник ПриватБанку, Ігор Коломойський, подав до суду на Національний банк України з метою скасування договорів поруки за кредитами, які НБУ видав ПриватБанку до Націоналізації. Скасування цих договорів зробить неможливим конфіскацію активів Коломойського у Швейцарії.

Про це повідомляє Національний банк України.

Зазначається, що позов про скасування 5 договорів поруки Коломойського за кредитами рефінансування, які Нацбанк видав ПриватБанку до націоналізації, Господарський суд Києва розгляне 31 травня. Від рішення українського суду залежить успіх Нацбанку у швейцарському суді щодо стягнення активів Коломойського як поручителя за кредитами ПриватБанку.

«Національний банк звертає увагу, що у разі визнання кредитних договорів та договорів поруки недійсними в порушення принципу естопель (широко застосовується у практиці Верховного Суду) Господарський суд м. Києва фактично встановить можливість І. Коломойському уникнути відповідальності за виконання взятих зобов’язань за договорами особистої поруки», — повідомляють у Нацбанку.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Поділитись: