Батько прем’єра Великої Британії хоче отримати громадянство Франції, щоб після Brexit зберегти зв’язок із Євросоюзом

Стенлі Джонсон — батько чинного прем’єр—міністра Великої Британії Бориса Джонсона — заявив, що планує отримати французьке громадянство. Так, за словами Джонсона—старшого, він хоче зберегти зв’язок із ЄС після остаточного виходу з нього Сполученого Королівства.
«Тут не йдеться про те, щоб стати французом. Якщо вже так міркувати, то я і є француз. Моя мати народилася у Франції, її мати була француженкою, як і її дід. Тож для мене це [отримання громадянства] — лише утвердження того, ким я вже є», — розповів Стенлі Джонсон в інтерв’ю французькій радіостанції RTL.
Він також додав, що «завжди буде європейцем» і що для нього «важливо мати зв’язок із Європейським Союзом».
Про плани Стенлі Джонсона отримати французьке громадянство ще в березні цього року заявила його донька Рейчел у своїй книзі, зазначає The Guardian. Видання також вказує, що з червня 2016 року, коли відбувся референдум щодо Brexit, на громадянство ЄС подалися понад 350 тисяч британців.
80-річний Стенлі Джонсон — британський письменник, який 40 років тому був членом Європейського парламенту від Великої Британії. Він також був одним із перших британців, які працювали в євроінституціях після приєднання Великої Британії до ЄС.
На відміну від свого сина, чинного британського прем’єра Бориса Джонсона, Стенлі Джонсон виступав проти виходу Великої Британії з ЄС. Формально Brexit відбувся 1 лютого 2020 року, але до 1 січня 2021-го триває перехідний період, протягом якого сторони домовлялися про майбутні відносини.
А що там, до речі, з Brexit?
За тиждень до Нового року, 24 грудня, Велика Британія та Європейський Союз узгодили текст угоди про торгівлю та низки інших домовленостей, які регулюватимуть їхні відносини після виходу. За кілька днів до Нового року угоду затвердили керівники інституцій ЄС і британський парламент включно з королевою Великої Британії.
Утім угоду ще не встиг ратифікувати Європейський парламент, тому з 1 січня до його розгляду європарламентарями вона застосовуватиметься в режимі попереднього схвалення. Очікується, що Європарламент її розгляне в перших числах січня.
Головний підсумок переговорів — збереження безмитної торгівлі між ЄС та Британією, але це не означає, що нічого не зміниться, бо з 1 січня запрацює повноцінний митний кордон. Загалом сторони домовилися про політичне співіснування в нових умовах, транспортну співпрацю та про багато які інші аспекти.
Останньою перепоною була доля рибалок, а саме можливість європейських рибалок працювати у британських водах. Зрештою сторони домовилися про перехідний період на п’ять з половиною років, протягом якого країни ЄС збережуть доступ до вод Великої Британії, але зможуть ловити менше риби, ніж раніше.
Підписані домовленості підбивають підсумок складних перемовин, формально їх ще мають затвердити парламент Великої Британії та інституції ЄС. Але вже можна сказати, що Лондону та Брюсселю вдалося уникнути жорсткого розриву.
- Поділитися: