Батько першого заступника голови Національної поліції Євгена Коваля володіє 18 земельними ділянками на Закарпатті загальною площею понад 8 гектарів і вартістю майже 30 мільйонів гривень.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.інфо».

Так, зокрема Олександр Коваль володіє близько 2,5 гектара землі у курортному селі Пилипець біля водоспаду Шипіт. На цих ділянках будують комплекс відпочинку і вже звели 10 дерев’яних котеджів.

Ще майже 6 гектарів Коваля розташовані у селі Річка Закарпатської області. Як зазначають журналісти, ринкова ціна цієї землі — майже 30 мільйонів гривень.

Ще у двотисячних батько заступника глави Нацполіції був оформлений як фізична особа підприємець, у 2014 році він припинив цю діяльність, але за три роки поновив. Утім придбав більшу частину землі Коваль до того, як у 2017 році знову став підприємцем.

Неподалік будівництва Коваля у Пилипці зводять ще кілька будівель, імовірно, це також комплекс відпочинку.

«За дивним збігом обставин, земля під будівництвом належить батькові іншого генерала — вже колишнього заступника голови Нацполіції Ігоря Купранця. Донедавна він очолював напрямок боротьби з економічними злочинами», — йдеться у матеріалі.

Купранця називають близьким до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. У 2017 році «Схеми» писали, що Ігор Купранець мав стосунок до охоронної фірми, яка за бюджетні гроші обслуговувала державні порти. 

«Журналісти не змогли зв’язатися з Ковалем-старшим. Євген Коваль повідомив, що його батько на лікуванні за кордоном. І відповів, що бізнес на Закарпатті не пов’язаний з його професійною діяльністю. Щоправда, питання про походження коштів на придбання землі — проігнорував», — йдеться у матеріалі.

Сорокарічний Євген Коваль став заступником голови Нацполіції у вересні 2019 року, Під його керівництвом працює карний розшук й оперативні підрозділи поліції. До цього Коваль очолював Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції.

Нагадаємо, 24 вересня глава Нацполіції Сергій Князєв подав у відставку. Новим главою Нацполіції став Ігор Клименко.

Кількома днями раніше, 21 вересня, польські правоохоронці затримали в пункті пропуску «Рава-Руська — Гребінне» автомобіль з колишньою дружиною Сергія Князєва Вікторією, яка перевозила понад 500 тисяч євро без необхідного декларування. У Польщі почали розслідування.

Князєв розповів, що велика сума готівки, яку знайшли польські правоохоронці в авто разом із його ексдружиною Вікторією Князєвою, не належить їй. За його словами, Вікторія Князєва перетинала кордон разом із Вадимом Каганом, який очолює будівельну компанію «Атлант», і де працює вона сама.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування за фактом неналежного виконання службових обов’язків працівниками одного з митних постів Львівської митниці, що сприяло вивезенню незадекларованих 650 тисяч євро.

Поділитись: