Американські астронавти Боб Бенкен і Даґ Гарлі в кабіні пілотованого космічного корабля Crew Dragon, 30 травня 2020 року
Фото:

SpaceX/Twitter

Із другої спроби пілотований космічний корабель Crew Dragon компанії Ілона Маска SpaceX таки вирушив у космос. Цього разу погода не завадила: за годину з гаком до планованого старту хмари наче зумисне розступилися. Так США увійшли в історію як перша країна, в якій астронавтів у космос відправила приватна компанія. І ще Штати вперше за дев’ять років здійснили запуск космічного корабля зі своєї території, а не з Росії.

Якщо після невдалого запуску 27 травня соцмережі вибухнули мемами, скажімо так, іронічно-журливими, то цього разу іронія скеровувалася в бік Росії, а точніше — Роскосмосу: адже США показали, що вже не так залежатимуть від його послуг. Але це — радше про українських користувачів. Американці ж щиро раділи цьому звершенню — хоча не обійшлося без нюансів.

Багато реакцій можна звести до цієї репліки користувача Twitter під ніком Bentoni: «Цьому сучому сину вдалося!»

Можна побачити й кадри неба, зняти з Землі, де видно слід від космічного корабля, як-от у користувачки chloe.

А дехто знайшов у цьому привід зіронізувати з тих, хто досі вірить, що Земля — пласка. (Сподіваємось, ви ж не вірите?)

Астронавтів Роберта Бенкена й Дуґласа Гарлі — екіпаж Crew Dragon — називають найщасливішими людьми 2020 року. А цей рік, як відомо, був і є непростим — згадаймо хоча б пандемію коронавірусу.

Але є американці, як нагадують і про іншу реальність сьогодення: протести через смерть афроамериканця Джорджа Флойда від дій поліції.

«США в Netflix і США насправді»:

Звісно, не могли соцмережі й оминути миті, коли повз камеру в кабіні астронавтів пролетів плюшевий динозаврик — донька одного з астронавітів дала його батькові із собою на удачу. Що ж, як бачимо, спрацювало! А ще динозаврик став мініселебритіз.

«1961: перша людина в космосі. 2020: перший динозавр у космосі»:

Це все — про міжнародний сегмент соцмереж. В українському сатири було значно більше. Передусім, як ви вже змогли здогадатися, — про Роскосмос:

Сценарист «Телебачення Торонто» Макс Щербина вже підготувався на випадок вигадування теорій змови про запуск Crew Dragon. Під час приземлення першого ступеня ракети Falcon 9 (вона приземлилася точно в прораховане місце) на кілька секунд зник сигнал із камери на борту човна, де розташовувалася платформа.

Але є й більш приземлені до повсякденного життя меми. Як-от про нелегке життя ФОПів в Україні (на відміну від США) — від Надії Парфан:

І ще раз про динозаврика (цього разу не в такому кумедному контексті) — нагадує Іван Марунич:

І бонус — Ілон Маск дає інтерв'ю про програму Crew Dragon у 2015 році. І не стримує сліз, коли ведучий говорить йому, що його кумири-космонавти критикують цю ідею.

— Ви знаєте, що є американські герої, яким ця ідея не подобається. Нейл Армстронґ, Юджин Сернан — обидва вони виступили проти комерційних космічних місій у тому вигляді, в якому їх розвиваєте ви. І цікаво, що ви думаєте з цього приводу.

— Ех, сумно було це чути. Ці хлопці — мої герої, тож... Так, важкі були ті слова. Якби ж вони лише прийшли і побачили, що ми робимо. Гадаю, це б змінило їхню думку.

— Вони надихнули вас на це, правильно?

— Так.

— І коли ви бачите, як вони кидають у вас каміння критики...

— ...Це важко.

— Ви очікували, що вони вас підтримають?

— Я сподівався, що підтримають.

— А що ви хочете їм довести?

— Що я роблю — то це докорінно змінити сферу космічних польотів і допомогти зробити її доступною практично кожному.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: