Компанії Amazon, Google і Wish прибрали зі своїх онлайн-майданчиків продажу товари, які мають неонацистську чи расистську символіку. До цього їх спонукало розслідування BBC, зазначає мовник.

Розслідування BBC виявило, що в онлайн-крамницях зазначених компаній продають товари, які просувають ідеї расизму й неонацизму. Зокрема, алгоритми Amazon та Wish рекомендували користувачам придбати товари із символікою Ку-Клукс-Клану.

Деякі із символів, що пропонувалися до продажу, використовував стрілець із міста Крайстчерч у Новій Зеландії. У 2019 році він влаштував стрілянину в мечеті, вбивши загалом 51 людину.

Частина з товарів на майданчиках пов’язана з діяльністю крайнього правого угруповання Boongaloo. Деяких його членів засуджували за тероризм та вбивства держслужбовців, зазначає BBC.

Усі три компанії після розслідування мовника зобов’язалися прибрати товари з расистською та неонацистською символіками. Google також видалив коментарі на сервісах Google Books і Google Play, де висловлювалися неонацистські ідеї.

  • У США з кінця травня тривають протести проти расизму й поліцейського насилля. Вони розпочалися зі смерті афроамериканця Джорджа Флойда й поширилися на інші країни світу.
  • У червні один із засновників Facebook Марк Цукерберг оголосив про перегляд політики компанії в умовах майбутніх виборів президента США. Тепер Facebook почне маркувати пости, які не відповідають правилам соціальної мережі.
Поділитись: