Чоловік, якого підозрюють у вбивстві 51 людини під час нападу на мечеті у новозеландському місті Крайстчерчі у 2019 році, Брентон Таррант визнав свою провину.

Як повідомляє BBC, 29-річний чоловік також зізнався у замаху на вбивство ще 40 людей і тероризмі.

Раніше він не визнавав свою провину. Суд над підозрюваним мав відбутися у червні.

Тарранту загрожує довічне ув'язнення без можливості дострокового звільнення. Таке покарання суд досі ніколи не ухвалював у Новій Зеландії. 

Нагадаємо:

  • 15 березня 2019 року у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50. За шість тижнів після теракту від поранень помер ще один громадянин Туреччини.
  • Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.
  • За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».
  • Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.
Поділитись: