В Україні з 10 червня в областях з позитивною динамікою захворюваності на COVID-19 дозволять проводити масові культурно-мистецькі заходи. Міністерство охорони здоров’я України опублікувало тимчасові правила та рекомендації для їхніх організаторів, працівників та відвідувачів.

Постанова головного санітарного лікаря Віктора Ляшка з’явилася на сайті МОЗ.

Зазначається, що хоч і масові культурні заходи дозволять проводити, кінотеатри в Україні й надалі будуть закритими.

Так, на концертах і спектаклях діятимуть правила:

  • усім працівникам організатори мають міряти температуру;
  • відвідувачів зобов'язані забезпечити достатньою кількістю антисептиків;
  • обов'язковим є розміщення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусу;
  • організатори мають нанести розмітку для дотримання дистанції 1,5 метри між відвідувачами.

Аби не допустити скупчення людей, забороняється створювати так звані фан-зони, а місця мають бути лише сидячими на відстані 1,5 метра. За столиками — не більше 4 осіб (без урахування дітей до 14 років), у залах зі стаціонарним розміщенням — з вільними місцями поруч, спереду та позаду (шахове розміщення).

Якщо концерт чи інший захід відбувається просто неба, організатор має огородити територію. Для уникнення черг МОЗ рекомендує збільшити кількість пунктів пропуску, а контроль за вхідними квитками проводити безконтактним способом.

При проведенні заходів у приміщеннях, відвідувачі мають перебувати обов’язково у масках. Обов’язкове носіння масок також стосується працівників та організаторів закладу.

На заході відвідувачів не має бути більше, ніж одна особа на 5 квадратних метрів загальної прощі приміщення, або обгородженої території.

Нагадаємо, з 10 червня в областях України, де буде позитивна епідемічна ситуація, зможуть відкритися готелі та санаторії.

Нагадаємо, з 22 травня до 22 червня в Україні діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Умови для пом'якшення карантину такі:

  • загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити менше ніж 12 людей на 100 тисяч населення.
  • середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: